share on:

Emre Bey Merhaba Rüyanız Hayırlara güzelliklere vesile olsun.

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bil hayr.. Ey Rabbimiz!.. işimizi kolaylaştır zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir.. AMİN.

İsim Emre
Gorulen-Tarih 2018-04-07
Rüyanın Görüldüğü Zaman
  • Sabah Namazından Sonra
Yasiniz 23
Başlık Rüyada deprem görmek
Rüyası Rüyamda ailemle pikniğe gidiyoruz. Memlekette sonra benim çok uykum geliyor tanımadım birilerinin yanına gidip onların yanında uyumaya çalışıyorum. Sonra bir anda ben ve tanımadım bir kaç kişi bir de küçük kuzenim amca çocuğum yani dere gibi bir yere gidiyoruz dereye öylece bakıyoruz derede küçük dere yani bir diz boyu kadar filan herkes o dereye girmeye korkuyor tabi bende korkuyorum sonra bir anda küçük kuzenim dereye atlıyor sonra ben korkmama rağmen bende dereye atlıyorum boğulacak diye kurtarmaya çalışıyorum sonra biraz zorlanarak kurtarıyorum. Kuzeni çıkardıktan sonra bir anda su seviyesi artıyor anlıyorum ki deprem oluyor topraklar üstümüze doğru geliyor kaçmaya başlıyoruz. Sonra bir anda şuan okudum yer olan erzincan da buluyorum deprem erzincan da oluyor binalar sallanıyor yıkılacak diye kaçıyoruz korkuyoruz ama binaların yıkıldığını görmedim.. Sorma deprem bitiyor ölen filan da görmedim. Tanımadım bir evde tv ye bakıyoruz haberler deprem kaç şiddetinde diye ama yazmıyordu bu kadar hocam.

 

Emre Kardeşim… Rüyan Hayırlara vesile olur inşallah.

Rüyanızda geçen olayları kısaca şu an ki durumunuzla birleştirelim. Okuyorsunuz Üniversite de bazı olaylarla karşılaşabileceğiniz bu olayların sizi sarsa bileceği konularına işareten olabilir.

Sabah namazından sonraki rüyalarda bir rahmani mesaj çıkarmak sizin yararınıza olur diye düşünüyorum.

Hayat zorluklarla  doludur. Çünkü imtihan yeri olan dünyada yaşıyoruz. Her şey sebeplere bağlanmış ve her bir iş bir hayra yada şerre sebep olmaktadır. Deprem yaşayan insan İç dünyasına işareten bazı durumlardan geçebileceği anlamı taşıyor olabilir.

İçine gireceğiniz durum ne olursa olsun Allah’a yakınlaşmaya vesile olmalıdır. Dini vecibeleri inşallah yerine getiriyorsunuz aksi halde bu deprem ( İçine girebileceğiniz durum depresyon gibi bazı neticelere sebebiyet verebilir.) Yani Bir olay sonrasında Allah’ın bize bunu yaşatmakla bizden neyi istiyor olabileceğini kestiremiyorsan imani konularda zaaflarınız olabilir.

Allah’a Güvenin ve Müslümanca yaşamaya çalışın. Namazınızı kılın ibadetlerinizi yapın. Böylelikle  hiçbir güçlük sizi geremez.

Nitekim Rüyanızda bu güçlüklerin üstesinden geçebileceğinizi anlamak mümkün. Allah hakkınızda hayırlısını nasip eylesin.

Bir önceki yazımız olan Traktör Görmek başlıklı Rüya Tabirimizi de okumanızı öneririz.

En Sık Arananlar:

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: