Kıyameti Görmek

PAYLAŞ:

Rüyamızda Kıyameti Görmek

Rüyamızda kıyameti görmek, eşitliğe, bölüşmeye, haklının hakkını almasına, zorbanın cezasını çekmesine ve deyim yerindeyse akla karanın birbirinden ayrılmasına işaret eder. Rüya sahibinin kendini ispat edip, layık olduğuna ulaşma çabalarının ve emeklerinin boşa gitmeyeceğine, Allah’ın kendisinden yana olacağına ve kişinin beklediğine, sabrettiğine ve dua ettiğini değeceğine alamet eder.

Rüyamızda Kıyameti Beklemek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişinin gerçek hayatta bazı beklentiler içinde olduğu manalarına gelir. Rüya sahibi, geleceği ve hayatının kalanı için attığı adımlardan ve hedeflerden yana olumlu, hayırlı ve güzel beklentiler içinde demektir diye diye yorumlanabilir.

Rüyamızda Kıyameti Haber Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin çevresinde gaflet, ihanet ve hıyanet içinde olan bir kişinin olduğuna, kendisinin de bu kişinin yaptığı yanlışı ona göstereceğine, onu uyaracağına ve o kimseye iyi niyetle yol göstererek hatasından dönmesini sağlayacağına rivayet edilir.

Rüyamızda Kıyameti Hissetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda kıyameti hissettiğini gören kişinin rüyası hayattan ve yarınlarından yana korkularının ve endişelerinin olduğuna işaret eder ve rüya sahibinin kafasında hep kaybetmeye dair kuruntuların bulunduğuna alamet eder.

Rüyamızda Kıyameti Yaşamak Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişinin bazı gerçeklerin ve doğruların ayrımına varacağına, kendi hataları ile yüzleşeceğine, işlediği günahların ve yaptığı hataların farkına varmaya başlayacağına delalet eder.

Rüyamızda Kıyamet Alametlerini Görmek Ne Anlama Gelir?

Şanssızlık olarak kabul edilir. Rüyayı gören kişinin kötü ve zor günler geçireceği, üzüleceği, başarısız, mutsuz ve sağlıksız olacağı manalarına gelir ve uğursuzluktur diye değerlendirilir.

Rüyamızda Kıyamet Gününü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin aile büyüklerinden ya da yaşam tecrübesi olan kişilerden öğüt alacağına ve o kişiler tarafından hak yoluna dönmesi için telkin edileceğine işaret eder. Rüyayı gören kişi, bu sayede dünya hayatının gelip geçici olduğunu, baki olanın ahiret hayatı olacağını fark edecek demektir.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Elma Görmek başlıklı Rüya Tabirimizi de okumanızı öneririz.

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: