share on:

İbrahim Bey Merhaba Rüyanız Hayırlara güzelliklere vesile olsun.

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bil hayr.. Ey Rabbimiz!.. işimizi kolaylaştır zorlaştırma ve hayırlı bir sonuca erdir.. AMİN.

isim Boş ( Mailden alındı İbrahim)
Gorulen-Tarih 2018-03-24
Rüyanın görüldüğü zaman
  • Sabah Namazından Sonra
Başlık Rüyada bir varlıkla bilgi içerikli konuşma
Rüyası Rüyamda bir varlıkla konuşuyordum ama konuştuğum bu varlığı görmüyordum yanlızca konuştumuzu hissediyor ve cevap alıyordum. Konuşmamızın içeriği daha çok bana bilgi verme ve bilgilerin doğruluğunu tartışma ve tavsiye idi. Konuştuğumuzda bazen endişe durumu bazende çok ciddi ve ortalama rahatlıkta hissediyordum.
Bulunduğumuz ortamı tam olarak seçemiyorum ama duvarlar vardı masa vardı ve heryer karanlıktı ben bir yerde oturuyormuyum yoksa yatıyormuyum hatırlamıyorum.

 

İbrahim bey kendinizi gizlemenize gerek yok. İsminizi yazmaktan çekmişsiniz. İsimsiz diye yorumlamayacaktık ama maildeki isminizle belki yararınıza olur diye de yorumlayalım dedik.

Rüyada Görmediğiniz bir varlık düşünce ortamı fikriyat olarak tabir edilebilir.

Kuranın ifadesi ile bizim görmediğimiz bir çok varlık olduğunu haber verir. 18 Bin alem olduğu bu alemlerin hepsini kapsayan ve onlara Rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti  zamanında  yaşadığınızı ve onun ümmeti olduğunuzun bilincindesinizdir umuyorum.

İnançlı bir mümin olduğunuz dolaysıyla rüyada görülmeyen varlıklar  cinler…

Gözlerimizin görmediği ama hissiyatımızın bildiği varlıklar vardır.

Cinler insanlara vesvese verirler. Bazı Müslüman cinlerde insanlara iyi şeyler söylerler ama her halükarda onları göremeyiz.

Görebilen insanlarda vardır. Çünkü bu Allah’ın elindedir dilediğine dilediğini gösterir.

Eğer inançlı ve namazını aksatmayan helale harama dikkat  eden takva üzere yaşayan biri iseniz endişelenmeye gerek yok. O varlık dostane bir yaklaşımla ilerleyen zamanlarda sizinle sesli iletişimini devam ettirebilir. Bu yararınıza faydanıza olan kısım.

Ama islami ölçülere göre yaşamıyorsanız şeytanların etkisinde kalabilir onlardan zarar görme ihtimali olabilir.

Çünkü şeytan insanların düşmanıdır. İçinde insanlara karşı bitmeyen bir kin taşıdığı için Lanetlenmiştir. O ve onun arkadaşları yandaşları olan cinler insanları doğruluktan ve İslam’dan ayırmak için her türlü yola başvurabilirler.

Dikkatli olmalısınız. İmtihan dünyasında yaşıyoruz. İmtihanı yapan Allah (c.c). Yön vermeye çalışan ise şeytanlardır. Şeytanlar imtihanı kaybetmeniz için her zaman size fısıldıyorlar zaten. İç dünyamızda düşüncelerin haddi hesabı yoktur. Neye göre karar vereceğimizi nasıl yaşamamız gerektiğini Allah Peygamberi ile bizlere bildirmiştir.

Abdülkadir  Geylani Hazretleri derler ki: ” Bir düşünce size geldiğinde onun Rahmani mi şeytani mi olduğunu anlamak için iyice sorgulayın. ” ona göre karar verin.

Bulunduğumuz ortam karanlık neye göre karar vermemiz gerekiyor… Tabi ki düşüncenin iyi mi kötü mü bunu ayırt edebilecek bir basirete sahip olmak lazımdır. Bunun için tasavvuf seyri sülük yolunu tavsiye eder.

Şahsınıza bu rüya ile işaret olunan, dilerseniz basiret sahibi insanlardan istifade edebileceğinize yorumlayabiliriz. Hakkınızda Hayırlara vesile olur inşallah.

 

Bir önceki Rüya yorumumuz olan Arkadaşın Eve Gelmesi - ( Elif Hanım ) başlıklı Rüya Tabiri Erkek Arkadaşı, Eve Erkek arkadaş ve Misafir görmek hakkında bilgiler verilmektedir. Acaba ne manaya geliyor diyorsanız inceleyin.

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: