Saat Görmek

PAYLAŞ:

Rüyamızda Saat Görmek

Rüyamızda saat görmek kişinin sözüne bağlı olmasına, hayatın her anına değer vermesine, buluşma saatine sadık olmasına bazen de güvenilmeyecek, yalancı, söylediklerini yerine getirmeyen kişiye delalet eder. Rüyamızda saat görmek can sıkıcı, moral bozucu ve kişiyi üzüntüye sürükleyecek sözler işitmek manalarına gelir. Rüyamızda saati ayarladığını gören kişinin belli bir düzeni olacak ve her şey yolunda gidecek demektir. Rüyamızda saat sesi duymak bir davet ya da teklif manalarına gelir. Rüyamızda saatin çalması kötü sözler duymaya işaret eder. Rüyamızda çok şık ve güzel bir saat görmek kişinin hayatında meydana gelecek olan hoş gelişmelerin ve sürprizlerin habercisidir. Rüyamızda duvardaki ya da bir yerde sabit duran bir saatin çalışması hane içindeki saadetin simgesidir.

Rüyamızda Kol Saati Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda kol saati görmek kişisel işlere işaret eder. Rüyasında kol saati gören kişinin kendisiyle ilgili olarak şahsi işleri vardır.

Rüyamızda Duvar Saati Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda duvar saati görmek, kişinin hem iş hayatının hem de özel hayatının yolunda gitmesi ve mutluluk verici gelişmelerin yaşanması manalarına gelir.

Rüyamızda Büyük Saat Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda büyük saat görmek, kişinin yıkılacağı ve çok üzüleceği bir haber alması manalarına gelir.

Rüyamızda Bozuk Saat Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saatin bozuk olduğunu ya da zamanı doğru göstermediğini görmek karşılaşılacak olan zahmetin, sıkıntının ve zorluğun habercisidir. Rüyasında saatin bozuk olduğunu gören kişi bir takım problemler yaşayacak demektir.

Rüyamızda Saatin Çaldığını Duymak Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saatin çaldığını duymak nahoş ve can sıkıcı sözler işitmek manalarına gelir. Rüyasında saatin çaldığını duyan kişi, hoş olmayan sözler ya da üzücü haberler alacak demektir.

Rüyamızda Saati Ayarlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saati ayarlamak, kişinin kendisine ve hayatına çeki düzen vermek için alacağı karara işaret eder.

Rüyamızda Altın Saat Görmek

İyi hali gösterir ve rüyayı gören kişinin kendisine fayda getirmesi adına  hem kısa vade de hem de uzun vade de doğru, akılcıl ve aynı zamanda kararında işler yapması sayesinde iyi şartlarda yaşaması manalarına gelir. Rüyamızda altın saat takmak, itibar edinmek yani meslek, iş ve sosyal camiada saygıya layık görülen bir statü edinmek demektir. Rüyamızda altın saat almak, kısa süre içerisinde büyük, müjdeli ve çok sürpriz imkanlara sahip olmaya ve imkanlar doğrultusunda dilediğince yaşamaya başlamaya ve özellikle de maddi anlamdaki tüm eksiklerden ve memnuniyetsizliklerden kurtulmaya alamet eder. Rüyamızda büyük altın saat takmak, rüya sahibine merdiven atlatacak bir gelişmeye ve bu gelişmenin kendisine şöhret kazandırmasına, deyim yerindeyse namınım yürümesine vesile olmasına işaret eder.

Rüyamızda Saat Almak

Rüyamızda duvar saati almak, yapılması kesin gözüyle bakılan ve planlanmış işlerdir. Rüya sahibinin güvendiği ve kağıt üzerinde öncelik verdiği resmi işlerine delalet eder. Aynı zamanda kişinin kafasının rutin yani günlük olarak yapılan faaliyetlerle meşgul olması manalarına gelir. Rüyamızda köstekli saat almak, maneviyatı yüksek, hal hatır bilen, gönül kırmayan, eşe, dosta bağlı ve geçmişine sahip çıkan kimse olmak demektir. Rüyamızda kol saati almak, fonksiyonel yani kullanışlı bir mal edinmeye onunla hem zaruri hem de keyfi bir ihtiyacını gidermiş olmaya alamet eder. Rüyamızda altın saat almak, kazancın dolgun olmasına yorulur. Rüyamızda gümüş saat almak, rüya sahibinin tutumlu bir insan olması sayesinde maliyeti az harcamalar yaptığı böylece hem açıkta kalmadığı hem de eksiklerini gidermenin hep bir yolunu bulduğu manalarına gelir.

Rüyamızda Hediye Saat Görmek

Rüyamızda hediye kol saati görmek, işlerde yardımcı olacak, kişinin geleceği ve hayrı için onunla ilgili planlamaları doğru yapacak bir kimsenin varlığına yorulur. Rüyamızda hediye masa saati almak, rüya sahibine onun hep yanı başında olduğunu ve arkasında durduğunu hissettiren ve bunu varlığıyla sürekli hatırlatan bir kimseye, rüyada dede yadigarı hediye saat görmek de, aileden kalacak zenginliğe işaret eder. Rüyamızda şık ve yeni hediye saat görmek, karşı cinsten biri için çok özel olmaya ve onun tarafından sürekli düşünülmeye ve de ondan gelecek bir davete delalet eder.

Rüyamızda Saat Bulmak

Rüyamızda bozuk saat bulmak, işe yaramayacak, başarı getirmeyecek bu nedenle hayal kırıklığına neden olacak fikirlerle oyalanmış ve zarar etmiş olmaya alamet eder. Rüyamızda büyük saat bulmak, rüyayı gören kişinin kafasının boş, vaktinin de bol olduğu bir anda gerçekleştireceği bir atılımdan hayır göreceğine ve o konuda muvaffak olacağına yorulur. Kişinin, yakın zamanda ya da hali hazırda gerçekleştirmek istediği bir plan ya da proje varsa onu aceleye getirmek yerine doğru zamanı bekleyerek rahat rahat gerçekleştiresinde fayda olacak demektir. Rüyamızda yüzük şeklinde saat bulmak, sevgili ya da eşle geçirilen zamanın dolu dolu yaşanacağına, kişiye hep umut olacağına ve iyilik getireceğine alamet eder.

Rüyamızda Saat Kırmak

Rüyamızda kendi saatini kırmak, tatsız bir olayın yaşanmasından ötürü kendini sorumlu tutmaya ve suçlu bulmaya yorulur. Rüyamızda başkasının saatini kırmak, biri kimseyle çıkılacak yoldan, yapılacak bir işten ya da ortaklıktan vazgeçmek manalarına gelir. Rüyamızda duvar saati kırmak, alışkanlıklarını yıkmaya, yeni uğraşlar ve hobile edinmek demektir. Rüyamızda masa saati kırmak, iyi niyetli, iyi kalpli, samimi, el uzatıldığında değecek kadar yakın duran bir kimseyi üzmeye yönelik bir hareket yapmaya ve onu incitmeye işaret eder.

Rüyamızda Saat Camının Çatlaması

Rüyamızda evdeki saat camının çatlaması, aile bütçesine zarar verecek bir masrafın çıkması manalarına gelir. Bu masraf hiç yokken doğacak ve sıkıntı yaratacaktır. Rüyamızda işyerindeki saat camının çatlaması, işlerin bozulmasına neden olacak bir adım atmaya ve bunun adeta başa bela olmasına ve kişiyi geriye götürmesine yorulur. Rüyamızda kolundaki saat camının çatlaması, unutulacak ya da atlanılacak bir planın sonradan işe yaramamasına ve bu nedenle bir daha iş görmemesine yani güncelliğini ve geçerliliğini yitirmesine alamet eder.

Rüyamızda Saat Satmak

Rüyamızda imitasyon yani sahte saat satmak, tabiri caizse nabza göre şerbet vermek demektir. Ölçülü davranılması gereken kişiye ölçülü, samim olan kişiye samimi davranmaya kimseyi incitmemeye, gürültü patırtı çıkarmamaya böylece kendi rahatını da bozmamaya delalet eder. Rüyamızda bozuk saat satmak, verilen sözlerin tutulmaması manalarına gelir. Rüyamızda altın saat satmak, yapılan işlerde kaliteyi esas almaya, yüzde yüz müşteri memnuniyetine önem vermeye ve alım gücü yüksek kimselere hizmet veren bir sektörde çalışmaya delalet eder.

Rüyamızda Saat Tamir Etmek

Rüyamızda kolundaki, evindeki, masandaki ya da ev veya iş yeri duvarındaki saati tamir etmek, rüya sahibinin özel yaşamında ve meslek yaşamında yaptığı hatalardan uslanması bu sayede geçmişteki başarısızlıklarını telafi etmesi, kırdığı, üzdüğü ve haksızlık ettiği kimseleri geri kazanmaya çalışması ve yanlış iş ortaklıklarından ve özel ya da sosyal arkadaşlıklarından da uzaklaşmayı başarması manalarına gelir. Rüyamızda çalışan saati tamir etmek, hep kendinden fedakarlık yapmaya, insanlara gereğinden fazla fedakarlık yapmaya, değer vermeye ve hep ödün vermeye yorulur.

Rüyamızda Saat Çalmak

Yapılacak bir girişimin bazı çerveleri kızdırmasına ve o çevredeki insanların tepkisine neden olmasına delalet eder. Rüyamızda değerli bir saat çalmak, sevgilinin ya da eşin memnun olmayacağı bir adım atmaya yorulur. Rüyamızda eski saat çalmak, vakit kaybına neden olmaktan öteye gitmeyecek bir atılım yapmak fakat hiç bir kazanç elde edememek demektir. Rüyamızda altın saat çalmak, kişinin menfaatçilikle suçlanmasına sebep olacak bir olayın gerçekleşmesi manalarına gelir.

Rüyamızda Saat Durması

Zor olduğu için çok ağır ilerleyecek bir iş için uzun zaman beklemeye, sabır göstermek zorunda kalmaya bu uzun bekleyişin yaratacağı sıkıntılı, huzursuz ve mutsuz ruh haline alamet eder. Rüyamızda durmuş saat almak, başta dezevantaj getirecek bir girişimin kısa süreli olarak duraksama yaratmasına fakat bunun kolay şekilde giderilir olmasına ve aksaklığın çok sürmeden giderilmesine işaret eder. Rüyamızda yeni saatin durması, yeni olması nedeniyle kullanılması zor bir eşya almaya ya da yönetiminde veya ilerletilmesinde acemilik çekilecek yeni bir işe yorulur. Rüyamızda hediye saatin durması, rüyayı gören kişinin arasının açılacağı sevilen bir arkadaşa ya da dosta delalet eder.

Rüyamızda Saat Görmenin Psikolojik Yorumu

Saat bireyin zaman mefhumuna (kavramına) verdiği önem manalarına gelir. Bu rüya,  bireyin planlı, programlı ve düzenli bir kimse olduğuna, vaktini kişisel başarılarını ve menfaatlerini arttırmak adına en doğru şekilde kullanmayı istediğine ve hep bu doğrultuda hareket ettiğine dair bir rüyadır. Aynı zamanda yaşamı ciddiye aldığına, bunun için elinden geldiğince kendine ve yaşamına değer katmak adına çabaladığına ve hayatını güzelleştirmek için önce kendini güzelleşirmenin yani kişisel becerilerini geliştirmenin, kendini bilgi ile donanmanın ve özellikle de mesleki anlamda en iyi olmanın gerekliliğinin farkında olduğuna işaret eder. Zamana önem veren ve onu doğru kullanmak isteyen bir kimsenin en büyük amacından biri de kariyer edinmektir.

Bir önceki yazımız olan Palyaço Görmek başlıklı Rüya Tabirimizi de okumanızı öneririz.

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: