Saç Dökülmesi

PAYLAŞ:

Rüyamızda Saç Dökülmesi

Rüyamızda saç dökülmesi hayırlı şeylere işaret etmez. Fakirliğe, kıtlığa, yokluğa ve itibarını yitirmeye işaret eder. Rüyamızda saçının döküldüğünü gören kişi maddi zarara girer, rızkı kesilir, çevresinde ve işinde çok sevilen ve sayılan biriyken saygınlığını da kaybeder. Eğer iş yerinde amir, müdür ya da yöneticisi ise rütbesini kaybeder. Aynı zamanda kişinin birisi tarafından kazık yemesi manalarına gelir. Rüyamızda saçı tamamen dökülmüş ve bu nedenle hiç saçı kalmamış bir kadın görmek hileye, üç kâğıda delalet eder. Hiç saçı kalmamış bir kadın görmek demek kişinin haksızlığa uğraması, yapmadığı bir şeyle suçlanması manalarına gelir. Rüyamızda saç dökülmesi aynı zamanda rüya sahibinin birinci derece yakın akrabalarından olan birinden gelecek olan keder verecek bir haber manalarına gelir.

Rüyamızda Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saç görmek güzel ve hayırlıdır. Kişinin uzun ömrüne ve zenginliğine işaret eder.

Rüyamızda Dağınık Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda dağınık saç görmek iyi değildir, kişinin gereksiz ve fazladan harcamalar yaparak, parasını boşa harcayacağına işaret eder.

Rüyamızda Saça Kına Yakmak Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saçına kına yaktığını gören kişi esenliğe, ferahlığa kavuşacak demektir.

Rüyamızda Saç Kestirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saç kesmek de kestirmek de kötü olayların yaşanabileceğine bu nedenle kişinin temkinli olması gerektiğine delalet eder.

Rüyamızda Saçın Gürleşmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saçın gürleşmesi, ani ve güzel değişiklikler manalarına gelir.

Rüyamızda Saç Taramak Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda saçını taradığını gören kişi, istemeden yaptığı bir hata yüzünden üzülecek ve pişman olacak demektir.

Rüyamızda Kıvırcık Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyamızda kıvırcık saç görmek güzel ve iyi şeylere delalet eder. Nimet ve bereket demektir, aynı zamanda kazancın artmasına, bolluğa ve rahata kavuşmaya delalet eder. Rüyasında saçının kıvırcıktan düze döndüğünü görmek ise boşanmaya delalet eder.

Rüyamızda Saç Dökülmesi Kel Kalmak

Yapılan işte karşılaşılacak büyük bir sorunun ardından istenmeyen durumlara düşüleceğine,yapılan işlerin bir türlü kazanç sağlamayacağına, sevilen kişilerle aranın bozulacağına, yeni bir ortama girileceğine ancak başarısız olunacağına, büyük boyutta bir maddi zararla uğraşmak zorunda kalınacağına ve eldeki paranın deyim yerindeyse suyunu çekeceğine ve üzüntü duyulacağına alamettir. Rüyamızda saç dökülmesi ve saçları kazıtmak, yaşanacak kötü olaylara karşı bazı önlemler almaya, bu  önlemler sayesinde maddi ve manevi açıdan zarar getirecek bir durumdan herhangi zarara uğramadan kurtulmaya, zorlu geçecek bir  toplantıdan çok kazançlı bir işle ilgili bir anlaşma çıkarmaya ve sevilen bir kişinin hayalleri gerçekleştirmesi yolunda yardımcı olunacağına yorulur.

Rüyamızda Saç Dökülmesi Beyazlaması

Kişinin, yeni gireceği bir işte ya da yeni başladığı bir ilişkide başarılı olmak için çok çaba göstereceğine, kazancını birkaç kat arttırıp hayallerindeki eve sahip olacağına, gittiği yolda büyük ve iş dünyasında ses getirecek projelere imza atacağına ve kendisi ile ilgili olaraka dedikodu yapan ve bu sayede kuyusunu kazan kişileri üzmek için bazı çalışmalar yapacağına işarettir. Rüyamızda saç dökülmesi sararması, aile hayatında bir ayrılık yaşanacağı,bazı maddi ve manevi sorunlarla uğraşılması sebebiyle borçların bir türlü ödenemeyeceği, yapılan planların hayata geçirilemeyeceği, hanedeki bolluk ve bereketin kaçacağı ve kısmetsizlik yaşanacağı manalarına gelir.

Rüyamızda Tutam Tutam Saç Dökülmesi

Birçok konuda kurulan hayallerin yıkılacağına, bu yüzden hem özgüven eksikliği yaşanacağına, hem de tekrar hayal kurmakla ilgili korkulacağına, bu sebeple daha dikkatli olunacağına ve uzun bir zaman boyunca iş konusu da dahil olmak üzere hayatı değiştirebilecek konularda adım atmaktan geri durulacağına  rivayet edilir. Rüyamızda tel tel saç dökülmesi, aile bireylerinden birinin hastalığı, altına girilecek büyük bir borç ya da yaşanacak çok acı olay yüzünden büyük bir moral kaybı yaşanacağına, yakın arkadaşlardan biri ile tartışılacağına, işle ilgili olarak bir türlü yüzün gülmeyeceğine, insanlardan kaçılıp dört duvar arasında kalınacağına ve sağlıkla ilgili bazı sorunlarla uğraşmak zorunda kalınacağına delalettir.

Rüyamızda Yıkanırken Saç Dökülmesi

Hayırlı bir işe giriştikten sonra yaşanacak tatsız olaylar yüzünden beklenmedik sıkıntılar yaşanacağına, sevilen bazı kişilerle ters düşüleceğine, stres ve yaşanack sinir harbi yüzünden hasta olunacağına,verilen emeklerin ve yapılan sürprizlerin boşa gideceğine, elde avuçta bulunan üç beş kuruşun gereksiz ve boş bir işe yatırılacağına ve deyim yerindeyse hanenin üzerinde kara bulutlar dolaşacağına işarettir. Aynı zamanda, iş hayatında uzun zamandan beri yaşanan tatsız durumların sebep olacağı kötü şeylerin yavaş yavaş ortaya çıkacağı,bu yüzden işyerinde eski rahatın ve huzurun kalmayacağı, üst yönetimle ters düşüleceği ve binbir türlü güçlükle kazanılan makamın elden gideceği şeklinde yorulur.

Rüyamızda Top Top Saç Dökülmesi

Kısa süre içinde hazırlıksız bir şekilde büyük işler gerçekleştirilen bir konuda işlerin sarpa saracağına, bir anda büyük bir borç batağının ortasına düşüleceğine, mal varlığının neredeyse eriyeceğine, yaşanacak üzüntü ve stresten ötürü sağlık sorunları ile uğraşılacağına ve bir türlü bir çıkış yolu bulunamayacağına alamettir. Rüyamızda parça parça saç dökülmesi, yapılan hataların çok büyük yaralar açtığına ve yapılan tedavilerin de bir türlü gereken düzelmeyi ve iyileşmeyi sağlamayacağına diye yorumlanabilir.

Rüyamızda Bir Tutam Saç Dökülmesi

Rüya sahibinin, aile hayatı içinde yapacağı bir hata yüzünden çok sevdiği bir aile büyüğünün kalbini kıracağına, uzun süre bu kişinin kalbini almaya çalışacağına, yaptığı ve yapacağı birçok şeye rağmen bu konuda başarılı olamayacağına rivayet edilir. Rüyamızda enseden bir tutam saç dökülmesi, zor bir işe girip kısa süre içinde birçok şeye sahip olmayı hayal ederken beklenen gibi olmayacağına, bazı büyük sorunlarla uğraşılacağına, başka konuda verilse daha iyi olacak ve daha fazla kazanç getirebilecek  emeğin boşa harcanacağına ve zorlu bir dönemeçte işle ilgili büyük bir zarar edileceğine yorulur.

Rüyamızda Saç Dökülmesi Ve Ağlamak

Bir türlü şansı dönmeyen kişinin, işleri içinde yaşanacak bazı sıkıntılar yüzünden maddi açıdan büyük bir sorun yaşayacağına, kendisine ait olmayan bir işte çalışırken istenmeyen bir duruma düşeceğine, eşiyle bazı konularda ters düşeceğine ve neredeyse ayrılmanın eşiğime geleceğine işaret eder. Rüyamızda saç dökülmesi ve yapıştırmaya çalışmak, giden bir şeyin ya da uğranılan bir zararın ardından beyhude yere çaba göstermeye, bu yüzden olmadık şeyler yapmaya, birçok sıkıntıya girmeye ancak bir türlü istenen şeye ulaşamamaya ve giden şeyi geri getirememeye yorumlanır.

Rüyamızda Hastalıktan Saç Dökülmesi

Tam herşey yoluna girdi derken hiç beklenmedik bir anda ve hiç akla gelmeyecek bir konuda yaşanacak bir sorun yüzünden uzun zamandan beri emek verilen bir işte sıkıntıya düşmeye, türlü zorluklarla karşılaşmaya ve günden güne daha büyük dertlerle yüzyüze gelmeye delalettir. Rüyamızda yaşlılıktan saç dökülmesi, aile hayatında ve sosyal hayat içinde büyük didişmelere sebep olacak bir konu yüzünden sevilen bazı kişilerle ters düşüleceğine, hatta kalplerinin kırılacağına ancak herşey düzeldikten sonra bu kişilerin kalbinin kırıldığının farkedileceğine alamettir.

Rüyamızda Kaş Ve Saç Dökülmesi

Uzun bir süreden beri devam eden bir sıkıntının istenmeyen bazı durumlara yol açacağına, bu yüzden istenen noktaya gelmek için daha çok çalışılması ve bazı şeylerin göz önüne alınması gerekmektedir. Rüyamızda deri ve saç dökülmesi, rakipler tarafından çıkarılacak bir dedikodu yüzünden insanların gözünden düşüleceğine, maddi ve manevi olarak yalnız kalınacağına, uzun bir zaman sonra gelecek bir teklife rağmen insanlara bir türlü güven duyulamayacağına ve zor zamanlar geçirileceğine yorulur.

Rüyamızda Yastığa Saç Dökülmesi

Rüya sahibinin, hayallerini süsleyen şeylere ulaşmak için büyük çaba sarfetmesine rağmen karşısına çıkan bazı sorunlar ve engeller yüzünden istediklerini alamayacağına, bu durumdan ötürü kendisini suçlu hissedeceğine, büyük tartışmalara gireceğine, zor zamanlar geçireceğine ve ne kadar haklı olsa da şansının bir türlü dönmeyeceğine işarettir. Rüyamızda yorgana saç dökülmesi, ayrılık manalarına gelir. Kişi çok sevdiği ve değer verdiği bir kişiden istemediği halde ayrılacak, uzun bir zaman boyunca bu durumdan ötürü kendisini suçlayacak ve bir  türlü bir çıkış yolu bulamayacak demektir.

Rüyamızda Saç Sakal Dökülmesi

Eğitimle ilgili çok zor bir döneme girileceğine ve geleceği kurma yolunda karar vermek zorunda kalınacağına yorulur. Rüyamızda saç ve diş dökülmesi, sağlık sorunları ile uğraşan bir akrabanın vefat haberinin alınacağına alamettir.

Rüyamızda Saç Dökülmesi Görmenin Psikolojik Yorumu

Günden güne hayatın daha zor  bir hal alması yüzünden kendisini kötü durumlarda bulan bireyin, moral ve motivasyon olarak da pek iyi olmadığı için gördüğü rüyalar da iyi olmayacaktır. Yaşanan hastalıklar ve kayıplar ruhta çok büyük yaralar açmaktadır. Bu  yaralar yüzünden düzgün bir karar vermekte zorlanan kişinin, hayat içerisinde daha çekingen ve daha korkak davranması ile karşılaşacağı davranışlar da üzücü ve kırıcı bir hal almaktadır. Aynı zamanda, sağlıkla ilgili herhangi bir sorunla alakalı olarak bazı uyarılar da barındıran rüyaları göz ardı etmemeli ve gerçek yaşama bağlı olarak bazı anlamlar yükleyip dikkatli bir şekilde açıklamalıyız.

Bir önceki yazımız olan Palyaço Görmek başlıklı Rüya Tabirimizi de okumanızı öneririz.

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: