Türbeye Gitmek

PAYLAŞ:

Rüyamızda Türbeye Gitmek

Rüyamızda türbeye gitmek, son derece hayırlı bir rüyadır. İslami yorumlara göre kişinin çok bereketli bir yaşama sahip olacağı müjdelenirken aynı zamanda tövbelerinin kabul olacağına ve olmasını istediği bütün dileklerinin Allah katında kabul göreceğine de yorumlanır. Öte yandan rüyasında türbeye giden kişinin iyi bir mümin olduğu ve yardıma muhtaç kimselere el uzattığı bu nedenle de sevabının çok olduğu anlamlarına da gelmektedir. Her türlü acıdan uzak ve müreffeh bir yaşamın da işaretçisi olan rüya, kişinin İslami kurallara uygun bir yaşama ve aileye sahip olduğu manalarına gelir. Çocuk sahibi olanlar için de hayırlı evlatlara sahip olunduğunun delaletidir.

Rüyamızda Türbede Dua Etmek

Hem kişinin, hem de ailesinin çekmekte olduğu sıkıntılarının geçeceğine, hasta kişiler içinde şifaya yorumlanan rüya büyük sevapların da işaretçisidir. Kişinin maneviyatının güçlü olduğunu ve Allah’a inancının tam olduğunu da bildiren rüya duaların kabul göreceğini de müjdeler. Rüyasında türbede dua eden kişi az ile yetinen ve haram mala asla el uzatmayan biridir. Allah bu kişilerin rızkını daima artırır ve tüm işleri yolunda gider.

Rüyamızda Türbe Görmek

Hayırlara vesiledir ve rüya sahibinin olmasını arzu ettiği dileklerinin gerçekleşmesine işaret eder. Rüyamızda türbe gören kişilerin adakları varsa yerine getirmeleri konusunda da uyarı mahiyetindedir. Rüyasında türbe temizlediğini gören kişi dini bütün bir Müslümandır ve sevabı boldur. Görülen rüyada türbe pislik içindeyse bu kişinin boğazına kadar günaha battığını ve bir an önce tövbe etmesi gerektiğine delalet eder. Türbeyi ziyaret eden kimse ise günahlarından arınır.

Rüyamızda Türbeye Gitmek Psikolojik Yorumu

Dini konularda kendisini yetersiz hisseden veya iyi bir kul olmadığını düşünen kişiler bu tip rüyalar görürken, aynı zamanda olmasını istediği bir dilek için türbeye gidip dua etmek isteyen kişilerin de bilinçaltının dışavurumudur. Türbeye gittiğini gören kişiler gerçek hayatlarında da istek ve arzuları için Allah’a yalvaran, kendisini çaresiz hissedip maneviyata yönelen kişilerdir.

Bir önceki yazımız olan Traktör Görmek başlıklı Rüya Tabirimizi de okumanızı öneririz.

Konu Hakkında Yorum Yap

Paylaş: